Satış ve destek hattı : Whatsapp 0538 962 83 67

 

STEROİD PROFİLLERİ

DIANABOL

Dianabol (methandrostenolone) çok hızlı ve etkili bir oral hacim steroididir. En popüler steroidlerdendir. Çok güçlü anabolik ve androjenik etkilere sahiptir. Androjen reseptörlerine bağlanarak protein sentezini dramatik ölçüde ve kısa sürede artırır. Ayrıca glikojenlerin parçalanmasında etkili bir rol oynayarak adale için gerekli enerji üretimine katkıda bulunur. Çok yüksek kuvvet ve hacim kazandırma özelliğine sahiptir. Yüksek dozlarda aromatize olabileceğinden kullanımı ardından PCT yapılmalıdır. Karaciğerden özelliğini kaybetmeden geçebilmesi için C17 alfa alkile edildiğinden karaciğere fazladan yük bindirir ve bu yüzden 6 haftadan fazla kullanılması tavsiye edilmez.

 

Günlük 2-3 tablet (20-30 mg) ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Dozajı artırmak mümkünse de fayda / yan etki grafiği kötüleşeceği için günlük 40mg’dan fazlası tavsiye edilmez.

 

STANOZOLOL (WINSTROL)

Winstrol (stanozolol) aromatize olmayan ve su tutumuna yol açmayan çok popüler bir anabolik steroidtir. Anabolik etkileri neredeyse dianabol İle karşılaştırılabilecek düzeyde iken, yapısı gereği aromatize olmadığı için ve östrojene dönüşmediği için su tutumu oluşturmaz. Jinekomasti tehlikesi yoktur. Bu nedenle de definisyon kürlerinin popüler steroididir. Çok kaliteli adale gelişimi sağlar. Diğer birçok steroidle kombine edilerek kullanılabilir. Dianabol’de de bulunan C17 methilasyonuna sahip olduğundan hem tablet hem enjeksiyon olarak bulunabilir. Dayanıklılık ve hız kombinasyonu gerektiren spor dalları ile uğraşan sporcular arasında da çok popülerdir.

 

Tablet winstrol için günlük dozaj 15-25 mg iken, enjeksiyon versiyon için günlük dozaj 25-50 mg’dır...

Arzu edilen sonuca uygun olarak değişik steroidlerle kombine edilir. Bulk kürlerinde testosteron gibi daha güçlü bir androjen ve dianabol ya da anadrol 50 gibi steroidlerle kombine edilir. Daha hassas bünyeler için ise primobolan ve Deca durabolin kombinesi yapılabilir.

Definisyon kürlerinde ise yine aromatize olmayan trenbolon veya halotestin kombinasyonu yapılabilir.

 

NANDROLONE DECANOATE (DECA-DURABOLIN)

"Deca-Durabolin" Organon firmasının Nandrolone Decanoate içerikli enjeksiyon ilacına verdiği isimdir. Nandrolone Decanoat bu isimle özdeşleşmiştir. Dünya çapında en çok kullanılan steroidlerden biridir. Uzun süreli kullanımda yüksek anabolik etkiye sahiptir. Yapısal olarak testosteron’a çok benzer. 19ncu pozisyondan bir karbon atom eksikliği ile testosteron’dan ayrılır. Böylece testosteron’un androjenik etkileri ciddi oranda azaltılmıştır. Aynı miktarda testosteron kullanımı ile karşılaştırıldığında, kazanılan adale biraz daha az olmasına rağmen, kazanılan adalenin kalitesi çok daha yüksektir. Karaciğer nandrolone decanoate’ı estradiol’e çevirebildiğinden östrojene dönüşme oranı testosteron’un beşte biridir. Sisteme tamamen salıverilmesi 3-4 haftayı bulabileceğinden asıl etkilerini uzun süreli kullanımda gösterir. Minimum kullanım süresi 8 hafta olmalıdır. Vücuttan tamamen atılması uzun sürer.

 

Haftalık doz, optimum fayda / yan etki durumunda vücudun her kilosu için 4mg civarındadır. Vücutta uzun süre kalabildiğinden genelde haftada bir kez enjekte edilir. Ancak istenirse bu doz birkaç enjeksiyona da bölünebilir. Kadınlar için haftalık doz 50 miligramdır.

 

EQUIPOISE (BOLDENON)

Güçlü anabolik, orta dereceli androjenik etkileri olan popüler bir steroidtir. Boldenon en iyi etkiyi uzun sürede gösterir, yavaş yavaş ancak sürekli ve istikrarlı bir şekilde çok kaliteli kas inşası sağlar. Bu yüzden kullanım süresi 8 haftadan az olmamalıdır. Kazanılan kas kütlesi diğer androjenik steroidlerle kazanılan kas kütlesi gibi “kapalı” , “bulk görünümlü” değil, çok kalitelidir. Normal dozlarda çok fazla bir su tutumuna yol açmadığı için kazanılan ölçünün büyük kısmı kür sonrasında da korunur. Kullanım şeklinin aşağı yukarı aynı olduğu Deca–Durabolin’den biraz daha güçlü ve biraz daha androjeniktir. Kullanımı ardından PCT yapılmalıdır. Deca-Durabolin gibi vücudu tamamen terk etmesi uzun zaman alır.

 

Haftalık dozaj erkeklerde 200-400mg, kadınlarda 50-75 miligramdır. Boldenon çok yönlü bir steroid olduğundan değişik steroidlerle kombine edilebilir. Hacim için Sustanon 250 ile kombinesi inanılmaz sonuçlar verebilir. Orta düzey definisyon kürleri için ise aromatize olmayan trenbolon acetat, winstrol, halotestin gibi steroidlerle kombinesi çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

 

SUSTANON 250

Sustanon, Organon firmasının 4 farklı testosteron esteri içeren testosteron mix 'ine verdiği isimdir. Tüm testosteron mixleri bu isimle özdeşleşmiştir. Sustanon, 30mg testosterone propionate, 60mg phenylpropionate, 60mg testosterone isocaproate ve 100mg testosterone decanoate içerir. Sustanon özel dizayn edilmiş bir bileşiktir. Propionate ve phenylpropionate esterleri ilk 4 gün içinde kana karışırken diğer esterler daha uzun sürede sisteme dahil olur ve 3 hafta kadar etki gösterir. Bu enantat ve cypionat gibi esterlere oranla kanda çok daha stabil bir seviye ve daha uzun süreli etki yaratır.

Tüm testosteron ürünlerinde olduğu gibi sustanon da çok güçlü anabolik ve androjenik etkilere sahiptir, sıradışı bir güç ve hacim artışı sağladığından bir hacim kürü steroididir. Her testosteron gibi sustanon 'unda östrojene dönüşme eğilimi vardır ancak enantat ve cypionata göre daha iyi tolere edilebilir. Sustanon yaklaşık üç hafta etkisini koruduğundan 10 günde bir kullanılabilir.. Susanon amaca göre rimobolan , dianabol, anapolon, winstrol, boldenon, deca gibi birçok steroidle kombine olabilir.  Haftalık dozaj 250 ile 750mg arsında değişken olabilir. Stabil bir etki için özel dört ester içerdiğinden sporcular için çok avantajlı bir steroiddir.

 

Tüm testosteron esterleri güçlüdür ve ciddi bir güç ve hacim artışı sağlar ancak östrojene dönüşme eğilimi fazladır. Tüm standart androjenik yan etkiler ihtimal dahilindedir. Dozun iyi ayarlanmaması ve çok uzun süre kullanılması dolayısı ile su tutma, yağlanma ve jinekomasti oluşabilir. Uzun süreli kullanımda küre nolvadex ve proviron gibi blokerlar veya Arimidex gibi bir anti aromataz eklenmesi gerekir. Kullanımının ardından özellikle HCG (gonadotropin) içeren bir PCT (kür sonrası tedavi) yapılmalıdır.

 

TESTOSTERONE ENANTHATE

Testosteron enantat temel erkeklik hormonu testosteronun bir esteridir. Uygulandığında kana karışıp belli bir düzeye ulaşması zaman alır. iki hafta kadar sistemde etki gösterir. Vücudu tamamen terketmesi 3 haftayı bulabilir. Sisteme yavaş yavaş dahil olup uzun sürede terkeder. Enantat esteri uzun süre aktif olmasına rağmen genel kullanım haftada bir enjeksiyon şeklindedir.  Tüm testosteron esterleri güçlüdür ve ciddi bir güç ve hacim artışı sağlar. Genel doz haftalık 250-750mg arasındadır. Bu dozlarda kullanıldığında hızlı ve istikrarlı bir kas gelişimi sağlar. Süper hacim kürleri için güçlü androjenler olan dianabol veya anapolonla kombine edilebilir. Ancak yan etkiler için çok daha kontrollü olmak gerekir.  Daha kaliteli bir hacim artışı arzu eden sporcular için enantat + deca veya boldenon kombinesi daha iyi bir seçenektir. Bu tür kürlerde Enantat dozu düşük tutulur ve sürekli bir adale kazanımı oluşturulurken östrojenik etkiler minimumda tutulur. Testosteron gibi güçlü androjenik etkilere sahip steroidlerin kullanımı sonrası güçte ani bir düşüş yaşamamak için bazı sporcular kür sonunda su atımı sırasında adale ve güç kaybı yaşamamak için birkaç hafta tipik dozlarda yalnızca deca veya yalnızca boldenon kullanmaktadırlar.

 

Testosteron çok güçlü bir hormondur  ve östrojene dönüşme eğilimi fazladır. Tüm standart androjenik yan etkiler ihtimal dahilindedir. Dozun iyi ayarlanmaması ve çok uzun süre kullanılması dolayısı ile su tutma, yağlanma ve jinekomasti oluşabilir. Uzun süreli kullanımda küre nolvadex ve proviron gibi blokerlar veya Arimidex gibi bir anti aromataz eklenmesi gerekir. Östrojene dönüşüm eğilimi fazla olduğundan sadece hacim kürlerinde kullanılır. Kullanımının ardından özellikle HCG (gonadotropin) içeren bir PCT (kür sonrası tedavi) yapılmalıdır.

 

TESTOSTERONE PROPIONATE

Testosteron propionate temel erkeklik hormonu testosteronun bir başka esteridir. Uygulandığında kana karışıp belli bir düzeye ulaşması hızlıdır ve bu düzeyleri sadece birkaç gün korur. Dolayısı ile cypionat enantat gibi esterlerden çok daha hızlı etki eder ve daha sık kullanım gerektirir. Cypionat ve enantat haftada bir kullanılırken propionat (genelde) üç günde bir kullanılır. Hızlı bir güç artışı ve hacim sağlar. Genelde hacim kürlerinde kullanılmakla beraber çabuk etki gösterip sistemi çabuk terkettiğinden definisyon kürlerinde de aromatize olmayan steroidlerle kullanılabilir. Süper hacim kürleri için güçlü androjenler olan dianabol veya anapolonla veya daha kaliteli hacim artışı için deca veya boldenon ile kombine edilebilir. Winstrol, rimobolan veya oxandrolone ile kombine edilerek yağ yakımının yanısıra daha kuru ve sert bir vücut elde edilebilir. Testosteron gibi güçlü androjenik etkilere sahip steroidlerin kullanımı sonrası güçte ani bir düşüş yaşamamak için bazı sporcular kür sonunda su atımı sırasında adale ve güç kaybı yaşamamak için birkaç hafta tipik dozlarda yalnızca deca veya yalnızca boldenon kullanmaktadırlar.

 

Tüm testosteron esterleri güçlüdür ve ciddi bir güç ve hacim artışı sağlar ancak östrojene dönüşme eğilimi fazladır. Tüm standart androjenik yan etkiler ihtimal dahilindedir. Dozun iyi ayarlanmaması ve çok uzun süre kullanılması dolayısı ile su tutma, yağlanma ve jinekomasti oluşabilir. Uzun süreli kullanımda küre nolvadex ve proviron gibi blokerlar veya Arimidex gibi bir anti aromataz eklenmesi gerekir. Kullanımının ardından özellikle HCG (gonadotropin) içeren bir PCT (kür sonrası tedavi) yapılmalıdır.

 

Genel doz 2 veya 3 günde bir 100mg civarındadır.

 

TESTOSTERONE CYPIONATE

Testosteron cypionate temel erkeklik hormonu testosteronun bir başka esteridir. Enantat gibi, uygulandığında kana karışıp belli bir düzeye ulaşması zaman alır. Haftada bir enjeksiyon şeklinde kullanılır. Haftada iki kez kullanımda yaygındır. Hızlı bir güç artışı ve hacim artışı sağlar. Haftalık doz  200mg ile 800mg arasında değişebilir. Etkisi enantatla aşağı yukarı aynıdır ve amaca göre değişik steroidlerle kombine edilebilir. Testosteron gibi güçlü androjenik etkilere sahip steroidlerin kullanımı sonrası güçte ani bir düşüş yaşamamak için bazı sporcular kür sonunda su atımı sırasında adale ve güç kaybı yaşamamak için birkaç hafta tipik dozlarda yalnızca deca veya yalnızca boldenon kullanmaktadırlar.

 

Testosteron çok güçlü bir hormondur  ve östrojene dönüşme eğilimi fazladır. Dihidrotestosteron dönüşümü de olabilir. Tüm standart androjenik yan etkiler ihtimal dahilindedir. Dozun iyi ayarlanmaması ve çok uzun süre kullanılması dolayısı ile su tutma, yağlanma ve jinekomasti oluşabilir. Uzun süreli kullanımda küre nolvadex ve proviron gibi blokerlar veya Arimidex gibi bir anti aromataz eklenmesi gerekir. Kullanımının ardından özellikle HCG (gonadotropin) içeren bir PCT (kür sonrası tedavi) yapılmalıdır.

 

TRENBOLONE (TÜM ESTERLER)

Son yılların popüler ve “mucize” olarak nitelendirilen steroidi Trenbolon çok güçlü anabolik ve androjenik etkilere sahiptir. Anabolik etkileri bugüne kadar üretilen tüm steroidlerden  açık ara fazladır. Aromatize olmaz. Östrojenik yan etkisi yoktur. Su tutumu ve jinekomasti tehlikesi yoktur. Yüksek protein sentezi sağlar, nitrojen tutumunu artırarak kasların yüksek anabolik süreçte kalmasını sağlar,  vücutta doğal IGF -1 üretimini artırır, yıkıma yolaçan glukokortikoid hormon düzeylerini minimuma indirir, androjen reseptörlerine bağlanma gücü çok yüksek olduğundan yağ yakımı etkisi vardır, kanda oksijen taşıyan kırmızı kan hücre sayısını artırırak kaslara giden oksijen miktarı artırır.

 

Trenbolon, testosteronun yapısında 19 uncu pozisyondan 1 karbon eksiltilerek meydana getirilen Nandrolone (Deca) hormonu’nun modifiye edilmiş halidir. Hormon yapılarında yapılan bu tür küçük yapısal değişiklikler dramatik etkiler doğurur. Trenbolonda 9 ve 11. Pozisyonlarda karbon atomları çift bağlanmıştır. Bu sayede aromatizasyon engellenmiş ve hormona androjen reseptörlerine yüksek bağlanabilirlik özelliği kazandırılmıştır.

 

Trenbolon hormonunun etkileri tüm esterlerde aynıdır. Ester sadece hormonun kana salıverilme hızını belirler. Enantat esteri tıpkı testosteron enantatta olduğu gibi yavaş bir salıverilme etkisi sağlar. Acetat esterinin yarı ömrü 2 gün civarındadır. Bu, hormonun kullanım sıklığını belirler. Ancak esterlerin toplam miktar içindeki kütlesi farklı olduğundan farklı esterlerde farklı miktarlarda trenbolon hormonu bulunur. Üreticiye bağlı olarak, Parabolan (Hexahydrobenzylcarbonate esteri) 76,5mg/ml , Acetat esteri 87-100mg/ml, Enantat esteri 72-100mg/ml arasında trenbolone hormonu içerir. Kısa esterin kullanım sıklığı fazla olduğu için genelde bu miktar kullanıcı tarafından dengelenir.

 

Trenbolon diğer steroidlerle kombine edilebilir. Amaca bağlı olarak dianabol, winstrol, masteron, anavar, rimobolan, testosteron ve hatta uzun dönem kürlerinde Nandrolone ile kombine edilebilir. Trenbolon + Testosteron kürlerinde alınan testosteron miktarı trenbolon miktarından düşük tutulur.

Trenbolonun androjenik yan etkileri güçlüdür. Kişinin genetiğinede bağlı olarak sivilcelenme, saç dökülmesi ve gonadotropin üretimi eksikliğine bağlı olarak testosteron üretiminin baskılanması görülebilir. Bu nedenlerle kullanımının ardından mutlaka PCT (kür sonrası tedavi) uygulanmalıdır.

 

Parabolan bugüne kadar insan kullanımı için üretilen tek trenbolone esteridir. Bu nedenle diğer esterler için kesin bir bilgi bulunmasada doz;

 

Trenbolon Enantat için - Haftalık normal doz 200-400mg arasında değişir. Ancak ileri düzey sporcular haftalık 800mg a kadar çıkabilir.

 

Trenbolon Acetat için– İki günde bir 50-100mg. Çok tutarlı ve etkili bir dozdur. Daha yüksek dozlar (iki günde bir 150-200mg gibi) diet dönemlerinde kullanılır.

 

Parabolan – Haftalık doz 225-450mg arasındadır. İki günde bir 75 veya 150mg gibi.

 

METHENOLONE ENANTHATE (PRIMOBOLAN - RIMOBOLAN)

Methenolone yavaş etki eden, anabolik etkisi yaklaşık deca kadar, androjenik etkisi ise neredeyse sıfır denilebilecek aromatize olmayan güvenli bir anabolizandır. Enantat esteri ile birlikte yaklaşık 2 hafta etkisini göstermeye devam eder. Jinekomasti ve su tutumu gibi yan etkileri yoktur. Haftalık 100-200mg gibi dozlar geçilmez ise  vücudun kendi testosteron üretimini bile durdurmaz. Tamamen temiz ve kaliteli bir hacim artışı sağlar. Hem hacim hem definisyon kürlerinde kullanılabilir.  Hacim kürlerinde testosteron, dianabol, anapolon gibi güçlü androjenlerle, definisyon kürlerinde halotestin , trenbolon ve winstrol ile kombine edilebilir. Genel haftalık doz 100-400mg arasındadır. Daha güçlü anabolik etki almak isteyenler 600mg a kadar çıkabilir.

 

FLUOXYMESTERONE (HALOTESTIN)

Yapısal olarak bir testosteron türevidir. Genel olarak testosterona benzer etki göstermekle ve güçlü androjenik etkiye sahip olmakla beraber , farklı olduğu yapısal değişiklikler nedeni ile aromatizasyon engellenmiş ve östrojenik yan etkiler (su tutumu, yağlanma ve jinekomasti gibi) ortadan kaldırılmıştır. Ancak güçlü androjenler kullanıldığında ortaya çıkabilecek diğer yan etkiler (sivilce, sinirlilik hali) görülebilir. Halotestin Testosterondan daha androjenik olmasına rağmen anabolik etkisi güçlü değildir. Bu halotestini iyi bir “güç ve dayanıklılık” steroidi yapmaktadır. Ancak tek başına ciddi kas kütlesi kazandırmaz. Tek başına kullanıldığında ölçü artışı olmaksızın adale kalitesini ve detayını yükseltir. Trenbolon ile aynı sertleştirici etkiye sahiptir ancak hacim artışı sağlamaz. Trenbolon ve Halotestin gibi östrojenik etkileri olmayan androjenler özellikle yarışmacı sporcular tarafından kiloyu korurken kalite artışı sağlama amacı ile yarışma öncesi sıklıkla kullanılır. C17 alfa alkile bileşiktir ve 8 haftadan uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca diğer c17 alfa alkile bileşiğe sahip olan Dianabol, Anapolon  ve tablet Winstrol ile birlikte kullanılmamalıdır. Vücudun kendi testosteron üretimini çok hızlı baskıladığından kullanımı ardından PCT gerekmektedir.

 

Definisyon kürlerinde Boldenon ve deca ile kombine edilebilir. Primobolan ile kombinesi ise hiç östrojene dönüşme olmayacağından idealdir. Hacim kürlerinde ise haftalık 400-800mg Testosteron enantat ile kombinesi iyi bir güç, gelişim dengesi ve gelişim sağlayacaktır. Günlük doz 20-40mg dır. Maksimum 8 hafta kullanıldıktan sonra yine 8 haftalık bir ara gerekir.

 

DROSTANOLONE PROPIONATE (MASTERON)

Aromatize olmayan bir dihidrotestosteron türevidir. Orta dereceli androjenik anabolik etkileri vardır.  Jinekomasti ve su tutumu gibi östrojenik etkileri yoktur. Hatta aromataz enzimini bağlayarak Proviron gibi anti-östrojenik etkileri olduğu düşünülmektedir. Bu nedenlerle her aromatize olmayan steroid gibi Masteron da definisyon kürlerinin popüler steroididir. Müsabık sporcular tarafından müsabakalara birkaç hafta kala daha detaylı ve kaliteli adaleye sahip olmak için kullanılır. Özellikle yağ oranı düşük vücutlarda çok etkilidir ve “adaleyi parçalama” olarak tabir edilen ileri düzey define görünümü sağlar. Alınan kalori mikltarının çok düştüğü ve antreman çıkartmanın zorlaştığı yarışma öncesi bu dönemde masteron'un androjenik etkileri bir itme etkisi yaratarak extra bir güç sağlar. Hacim kürlerinde ise istikrarlı bir biçimde kaliteli adale kazanmak için yine aynı etkiyi veren deca veya boldenon gibi çok az su tutan steroidlerle kombine şeklinde kullanılır. Süper hacim kürlerinde yanına dianabol veya testosteron gibi androjenler eklenebilir. Steroidsiz yapıldığında oldukça katabolik etkiler yaratabilecek bir beslenme ve antreman programı; masteron, winstrol, primobolan ve oxandrolone kombinasyonu ile yapılırsa inanılmaz bir yağ yakımı ve kalite artışı sağlayabilir.

 

Propionat esterli olduğundan sık sık enjekte edilmesi gerekir. Genel doz 2 veya 3 günde bir 100mg dır.

 

 

TRENBOLONE HEXAHYDROBENZYLCARBONATE (PARABOLAN)

Parabolan hexahydrobenzylcarbonate esterli trenbolondur. 2 hafta kadar etki gösteren güçlü anabolik etkileri olan bir steroidtir. Etkileri testosteron ve dianabol ile neredeyse aynıdır ancak çok önemli bir fark vardır; Parabolan aromatize olmaz. Genelde tüm hacim steroidleri aromatize olduğundan parabolan'ın bu özelliği çok önemlidir. Kullanımı sırasında östrojen kaynaklı hiçbir  yanetki gözlenmez. Kazanılan adale sert ve ayrıntılıdır. Östrojene dönüşmediği ve yüksek androjenik özelliğine sahip olduğundan yağ yakımınıda hızlandırıcı etkisi vardır. Bu manada müsabık sporcular için mükemmel bir steroidtir. Parabolan aynı miktardaki testosterondan dah güçlü ve 3 kat daha fazla etkilidir.Ancak doğal testosteronu baskılama açısından da daha güçlüdür. Kullanımının ardından özellikle HCG (gonadotropin) içeren bir PCT (kür sonrası tedavi) yapılmalıdır.  Hacim için, aynı testosteron esterleri gibi dianabol, deca ve boldenon gibi steroidlerle kombine edilebilir. Haftalık doz 225-450mg dır. Doz tek seferde ya da bölünerek alınabilir.

 

 

OXANDROLONE (ANAVAR)

Oxandrolone çok popüler ve etkili bir anabolik androjenik steroidtir. Özellikler kadınlar tarafından büyük bir sıkıntı yaratmadan kullanılabildiği için kadın sporcular arasında da son derece popülerdir. Yan etkiler açısından oldukça kullanıcı dostudur. Oxandrolone DHT den türetilmiş c17 alfa alkile bir steroidtir. Anabolik etkileri çok yüksektir ancak karaciğerden parçalanmadan geçebilmesi için alfa alkile edildiğinden dozaja dikkat edilmelidir. Oxandrolone’un çok fazla faydalı etkisi vardır. Ameliyat veya çeşitli hastalık veya travmaların neden olduğu kilo kaybı tedavisinde, çocuklarda hormon eksikliği tedavisinde, fazla kortikosteroid kullanımı veya osteoporoz kaynaklı kemik erimelerinde kemik yoğunluğunu artırıcı olarak ve AIDS, hepatit , kanser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

 

Oxandrolone beraber kullanıldığı tüm steroidlerin etkisini dramatik ölçüde artırır. Anabolik etkileri testosteronun yaklaşık 3 katıdır. Ancak androjenik etkileri zayıf olduğundan tek başına kullanıldığında müthiş bir kas artışı beklenmemelidir. Oxandrolone, amaca yönelik diğer steroidler ile kombine edildiğinde müthiş  sonuçlar verir. Oxandrolone cinsel hormon bağlayıcı globulin miktarını düşürür. Buda kandaki serbest formdaki testosteron ve diğer hormonların miktarını  artırır. Ayrıca oxandrolone nitrojen tutumunu artırarak vücudu anabolik sürece sokar. Yağlanma ve kas kaybına yolaçan glukokortikoidlerin miktarını düşürür. Direkt yağ yakımı sağlar ve kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırarak kaslara giden oksijen miktarını ve dolayısı ile kas dayanıklılığını artırır.

Tek başına kullanıldığında dayanıklılığı ve gücü artırır ancak çok fazla bir adale kazanılmaz. Bununla birlikte kazanılan adale sert ve kalıcıdır.  Bundan dolayı oxandrolone daha çok definisyon kürlerinde kullanılır. Alınan enerji miktarının harcanandan daha düşük olduğu cutting (definisyon) dönemlerinde oxandrolone adale kaybını önler ve gücü artırır.

Oxandrolone aromatize olmaz, su tutumuna yolaçmaz. Jinekomasti tehlikesi yoktur. Alfa-alkile olduğundan dozaja dikkat edilmeli ve 8 haftadan fazla kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği bulunan kişiler “C17 alfa alkile” steroidleri kullanmamalıdır.

 

Tipik dozaj erkeklerde günde 30-50mg , kadınlarda 5-10mg dır. Kadınlarda  günlük 15mg üstü dozlarda ses kalınlaşması ve kıllanma (erkeksileşme) görülebilir.

 

 

ANAPOLON (ANADROL - OXYMETHOLONE)

Anapolon, ilk olarak 1960 larda “Anadrol 50” ismi ile üretilen çok güçlü anabolik ve androjenik etkiye sahip bir oral steroidtir. Aslen; osteoporoz, kemik iliği yetersizliğine bağlı  kansızlık, aşırı zayıflık, kırmızı kan hücresi yapımı yetersizliği gibi hastalıklarda kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan “oxymetholone” testosterondan 3 kat daha anabolik ve androjenik bir etken maddedir. Anapolon bir “Dihidrotestosterone” türevidir.

 

Anapolonun varolan en güçlü anabolizan olduğu söylenebilir. Vücuttaki anabolik aktiviteyi çok yüksek ölçüde artırır. Müthiş bir güç artışı sağlar. O kadar güçlüdür ki 6 haftalık bir süreçte kişi 8-12 kilo alabilir. (elbette bunun bir kısmı “su”dur)  Anapolon aromatize olmaz ancak bir dihidrotestosteron türevi olduğundan ve östrojen reseptörlerini diğer steroidlerden daha fazla hassaslaştırdığından, su tutumu gibi östrojenik yan etkiler görülür. Su tutumunun kontrol altında tutulması gerekir. Anapolon çok çabuk etki eder, etkisi kullanımının sona erdirilmesinde hemen sonra radikal olarak düşer. Bundan dolayıdır ki anapolon bulk kürlerinde yanında uzun esterli bir steroid (testosterone enanthate / nandrolone decanoate / trenbolone enanthate) ile kullanılır. Anapolon ayrıca başka bir kür ortasında herhangi bir neden ile gelişimin yavaşlaması durumlarında sıçrama etkisi yaratması amacı ile kullanılabilir. Anapolon amaca göre birçok steroid ile kombine olabilir. Ancak “Tablet winstrol” ve “dianabol” gibi diğer C17 alfa alkile steroidler ile aynı anda kullanılmamalıdır.

Anapolonun toksisitesi yüksektir ve 6 haftadan fazla kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği, kalp veya böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler alfa alkile steroidleri kullanmamalıdır. Jinekomasti riskine karşı kullanımı esnasında “Nolvadex” gibi bir bloker veya “arimidex” gibi anti-aromataz ilaçların kullanılması tavsiye edlir. Bunlar aynı zamanda su tutumu gibi östrojenik yan etkileride azaltacaktır.

 

Tipik dozaj erkeklerde 4-6 haftalık süreç için günlük 50 miligramdır (1 tablet)  Dozaj bir miktar daha artırılabilecek olmasına rağmen yan etki riskini çok daha fazla artıracağından tavsiye edilmez. Anapolon androjenik doğası nedeni ile kadınlara tavsiye edilmez. Kadınlarda kullanımı (düşük dozlarda dahi) erkeksileşme (ses kalınlaşması , kıllanma) , meme küçülmesi, klitoral büyüme gibi etkilere neden olabilir.

 

 

4-CHLORODEHYDROMETHYLTESTOSTERONE (TURINABOL)

Turinabol dianabolden türetilmiş, anabolik etkileri yüksek, androjenik etkileri zayıf bir steroidtir. Aromatize olmaz. Su tutumu gibi östrojenik yan etkileri yoktur. Protein sentezini ve nitrojen tutumunu artırarak vücudu anabolik sürece sokar. Kırmızı kan hücresi sayısını artırarak kaslara taşınan oksijen miktarını artırır. Turinabol, “cinsel hormon bağlayıcı globulin” miktarınıda düşürerek kanda serbest formdaki testosteron miktarını artırır. Aromatize olmayan ve düşük androjenik yapısı nedeni ile Turinabol’ün bu etkileri radikal düzeyde değildir.. Ancak stabil ve sürekli bir etki gösterir. Bu nedenle yavaş ve istikrarlı bir şekilde temiz, kuru bir kas kütlesi kazanmak isteyen sporcular arasında çok popülerdir. Atletler tarafından da dayanıklılığı artırdığı için tercih edilir.

 

Turinabol genel dayanıklılığı ve adale dayanıklılığını ciddi ölçüde artırır. Toparlanma süreçlerini kısaltır. Yeni kas lifi oluşumunu destekler. Beraberinde kullanılan steroidlerin etkisini artırır. Hacim kürlerinde anabolik etkiyi destekleyici ve dayanıklılığı artırıcı olarak kullanılabilir. Hacim kürlerinde özellikle deca ile kombine edilir. Definisyon kürlerinde ise daha etkili bir sertleştirici olarak trenbolone, winstrol, masteron, t.propionate ile kombine edilebilir.

 

Erkek sporcular için genelde diğer steroidleri destekleyici ve dayanıklılığı artırıcı olarak günde 10-20mg Turinabol yeterlidir. Ancak ciddi anabolik etkiler için günlük tipik doz erkeklerde 30-40mg civarındadır. Kadınlar için günlük güvenli doz günlük 2,5 - 5mg dır. 5 miligramı geçen dozlarda virilizasyon (erkeksileşme - ses kalınlaşması , kıllanma) etkileri gözlemlenebilir.

STEROİDLERİN VÜCUDU TAMAMEN TERKETME SÜRELERİ

Steroid Adı

Vücudu terketme süresi

Anapolon - Anadrol

2 ay

Boldenon - Equipoise

5 ay

Clenbuterol - Clenodex

5 gün

Deca Durabolin

18 ay

Dianabol Enjeksiyon

5 ay

Dianabol Tablet

6 hafta

Durabolin - Turinabol

12 ay

Halotestin

2 ay

Masteron

3 ay

Oxandrolone - Anavar

3 hafta

Parabolan

5 hafta

Proviron

6 hafta

Rimobolan

3 ay

Sustanon - Testosteron Mixleri

3 ay

Testosterone Propionate

2 hafta

Testosterone Enanthate

3 ay

Testosterone Cypionate

3 ay

Testosterone Suspansiyon - Aqua

2 gün

Trenbolone Acetate

5 ay

Winstrol enjeksiyon

2 ay

Winstrol tablet

3 hafta

steroidsepeti4.com 2012-2020®