Satış ve destek hattı : Whatsapp 0538 962 83 67

 

HGH ve PEPTİDLER

HGH (İnsan büyüme hormonu)

 

Büyüme hormonu 191 amino asit dizisinden oluşan kompleks bir hormondur. HGH günün herhangi bir zamanında 20-30 yaş arasındaki erkeklerin kanında yaklaşık 500 mikrogram miktarında bulunmaktadır. Vücut tarafından her gece bir miktar salgılanır. 25 yaşından sonra günlük salgılanan miktar kademeli olarak düşmeye başlar. Eksikliği cüceliğe, fazla salgılanması ise akromegalik görünüme yol açabilir.

 

İnsan biyolojisi üzerindeki etkileri muazzamdır.

 

HGH yeni kas hücrelerinin oluşumu için protein sentezini teşvik eder. Hem daha çabuk kas onarımı hemde yeni kas liflerinin oluşmasını sağlar. Vücut yağ metabolizmasında etkisi vardır ve  vücut yağlarının enerji kaynaklarına dönüşümünü teşvik ederek çok ciddi oranda yağ yakımı sağlar. Profesyoneller tarafından hali hazırda kazanılmış kas kütlesinin yağlanmadan korunması için de kullanılmaktadır. Sporcular dışında anti-aging olarak kullanımı da yaygındır. Tipik bir sporcu için günlük doz 2 - 4 i.u (ünite) arasındadır. Kandaki tepe düzeylerine 2-6 saat arasında ulaşır ve vücudu çok çabuk terkeder. Bu yüzden kanda belli bir düzeyi sürekli kılmak zordur. Günlük dozaj mutlaka en az ikiye bölünmelidir. (Genellikle karın bölgesinde) deri altına uygulanır. Asıl etkilerini uzun süreli (minimum 3 ay) kullanımda gösterir. Üretimi zor olduğundan pahalı bir hormondur.

 

     Yağsız kas kütlesi oluşumu sağlar.

 

     Protein sentezi ve amino asit taşınımını artırır.

 

     Bağ dokularını ve tendonları güçlendirir.

 

     Fiziksel aktiviteden bağımsız olarak yağ yakar.

 

    Fiziksel potansiyeli artırır ve yaşam kalitesini yükseltir.

 

    Cinsel performansı artırır.

 

    Cildi güzelleştirir.

 

    Kemik yoğunluğunu dramatik ölçüde artırır.

 

    Kalp ve böbreklerin sağlam kalmasını sağlar ve erken yaşlanmalarını önler.

 

Araştırmalar HGH nin testosteron ve türevlerinden üstün olduğunu göstermiştir; çünkü HGH androjenik değildir,  aromatize olmaz ve sınırlı dozlarda çok zayıf yan etkiler gösterir. Testosteron ile kombine kullanımda ciddi oranda hacim artışı sağlar. Çok yüksek dozlarda çok uzun süreli kullanımında çene, el, ayak, göğüs kafesi ve bileklerin anormal gelişmesine bağlı olarak akromegalik görünüm oluşturabilir. Kalp ve böbreklerde büyüme yapabilir.  İnsülin direncini değiştirebildiğinden şeker hastalığına yol açabilir.

 

 

PEPTİDLER

 

Tanım olarak "peptid" iki veya daha fazla amino asitin bir peptid bağıyla biraraya gelmesinden oluşan bileşiktir. Bildiğiniz gibi proteinler amino asitlerden oluşur. Vücutta değişik şekillerde biraraya gelerek protein oluşturabilecek 20 çeşit amino asit vardır. Bir protein molekülü 50 veya daha fazla amino asit dizisinin biraraya gelmesi ile oluşur. Eğer 50 den az dizi var ise o bileşiğe "peptid" diyoruz. Yani aslında peptidler için küçük proteinler diyebiliriz. Vücut ihtiyacı olan amino asitleri proteinleri parçalayarak elde eder. Glutamin, kreatin ve HGH (büyüme hormonu) da aslında birer peptidtir. Tek başına olduğunda "amino asit"; peptid bağıyla bağlanmış ancak protein denemeyecek kadar az sayıda diziye sahip aminoasit bileşiklerine "peptid", 50 den fazla diziye sahip moleküle protein diyoruz.

 

Vücudun peptidlere ihtiyacı vardır. Peptidlerin bazıları sinirsel iletimde rol oynarken bazıları hormon görevi görür. IGF,  GHRP6, ipamorelin gibi peptidler büyüme hormonu yapımı ve salınımı için gereklidir. Bazıları yağ yakımını destekler. Dışarıdan alındığında çabuk absorbe olurlar ve üretilmeleri için vücut protienleri parçalamak zorunda kalmaz. Ayrıca tıpkı steroidlerde olduğu gibi istenilen etki, doğru peptidin kullanımı ile artırılabilir.

 

Peptidler bakteriostatik su ile (her 1mg peptid için 0,5ml) sulandırılır ve tıpkı HGH gibi deri altına enjekte edilirler. Dozlar mcg cinsindendir. (1mg = 1000mcg)  Doz tek seferde alınabileceği gibi gün içinde 2-3-4 sefere bölerek almak daha etkilidir.

 

GHRP grubu peptidleri vücuda doğal GH salgılatırlar. Yağsız kas kitlesinde artış, anti aging, yağ yakımı gibi amaçlarla kullanılabilir. GHRP 6 nın diğer GHRP peptidlerinden (GHRP 2 ve İpamorelin) farkı iştahı ciddi seviyede arttırmasıdır. Bu sebeple bulk diyetlerinde sıklıkla tercih edilir. GHRP 6 veya 2 , CJC1295 ile birlikte kullanıldığında vücut tarafından ciddi miktarlarda büyüme hormonu salgılanmasını sağlayabilir.

 

HGH FRAGMENT (Fragment 176-191) - HGH’ın yağ yakımı sağlayan ;176-191 zincirleri arasındaki bölümünün güçlendirilmiş halidir. Kas gelişimine ciddi bir etkisi yoktur ama tüm peptidler arasında en iyi yağ yakıcıdır. Yağ yakımı için tercih edilmesi gereken peptiddir. Cutting dönemlerinde IGF1 ile kombinesi oldukça etkilidir. Follistatin, Activin kürlerinde de yağlanmayı önlemek için sıklıkla kullanılır.

 

FOLLISTATIN 344 - Myostatini (GDF8)  baskılayarak inanılmaz boyutlarda bir kas gelişimi sağlar. Myostatin vücutta kas oluşumunu sınırlayan bir proteindir. Follistatin ise myostatini baskılayarak kas gelişmini (inanılmaz) ölçüde arttırır. Myostatin sadece genetik müdahale veya follistatin alımının artırılması ile baskılanabilir. Günlük tipik doz sabah veya antreman sonrası alınacak 20-50 mcg.dir. Kasiçine (i.m) uygulanabilir.

 

CJC1295 - GHRH (büyüme hormonu salgılatan hormon - Growth Hormone Releasing Hormone) grubundan 30 amino asitten oluşan bir peptidtir. GHRP grubu peptidlerle kombinesi müthiş sonuçlar verir. Protein sentezini artırır, kas dokusu oluşumunu artırır. Vücuttaki yağ dokusunu azaltır ve iyileşme süreçlerini hızlandırır. Deri ve diğer organ hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır.Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kemik yoğunluğunu artırır.

 

IGF-1 (Insülin Benzeri Büyüme Faktörü);  serum düzeyi GH (Büyüme Hormonu) tarafından düzenlenen bir peptidtir. Büyüme hormonu reseptörleri zengin olan karaciğer, IGF lerin kana salgılandığı en önemli kaynaktır. Anabolik ve büyümeyi yönlendirici etkisi olan ve yapısal olarak da insüline benzeyen IGF-1 aynı zamanda hücre proliferasyonunu ve protein sentezini de uyarır. Beyin, kalp gibi organlar ve sinir sisitemi içinde gerekli bir peptidtir. Anti aging içinde kullanılır. Yağ yakımını teşvik eder.

 

IPAMORELIN - GHRP 6 ve 2’ile aynı etkiye sahip ancak yan etkisiz versiyonudur (iştah artışı yapmaz). Günlük 1000mcg ye kadar güvenle kullanılabilir. Ipamorelin Ghrp grubu peptidlerden biridir. GHRP grubu peptidleri vücuda doğal GH salgılatırlar. Yağsız kas kitlesinde artış, anti aging, yağ yakımı gibi amaçlarla kullanılabilir.

 

IGF 1 LR3 - Uzun salınımlı IGF 1’dir. Yarı ömrü 20-30 saat kadardır. Aynı anda yağ yakımını sağlar ve kas gelişimini arttırır. IGF1den 3 kat daha güçlüdür. Ayrıca mental fonksiyonları, refleksleri ve öğrenme kabiliyetini arttırdığına dair araştırmalar vardır. Büyüme hormonu dolaylı yoldan kas gelişimi sağladığı için, tek başına kullanıldığında bile anabolik etki gösterebilen IGF 1 varyasyonlarını kullanmak daha avantajlıdır..

 

IGF 1 DES - Aynı anda yağ yakımını sağlar ve kas gelişimini arttırır. IGF 1 den 10 kat daha güçlüdür. Yarı ömrü kısa olduğundan vurulduğu bölgedeki kas gelişimini sağlar. Bu da bölgesel gelişim isteyen sporcular için bir avantajdır.Büyüme hormonu dolaylı yoldan kas gelişimi sağladığı için, tek başına kullanıldığında bile anabolik etki gösterebilen IGF 1 varyasyonlarını kullanmak daha avantajlıdır..

 

MGF - IGF 1 'in yüksek anabolik etkiye sahip varyasyonudur. Yarı ömrü kısa olduğundan (5-7 dakika) vurulduğu bölgedeki kas onarımını sağlar. Sadece antreman sonrası protein yıkımına uğramış kas hücrelerinde etkilidir. Yıkıma uğramamış kas hücrelerine etki etmez. MGF vücut tarafından da sadece kas hücreleri zarar gördüğünde salgılanır. Oldukça hızlı bir kas hipertrofisi sağlar. Enjekte edilen bölgedeki protein sentezini dakikalar içinde arttırır. Antreman sonrası zarar gören kas kök hücrelerini yeniden aktive eder.

 

HEXARELIN - En güçlü GH salgılatan GHRP dir. Kemik yoğunluğunu artırır. Yağ yakımı sağlar. Yağsız kas kütlesi oluşumu sağlar. Anti-aging etkisi ile cildin elastikiyetini ve iyileşme hızını artırır. Kalp dokusunu güçlendirir. Bağ dokularını güçlendirir.

genotropin 36 i.u
norditropin 45iu
peptid grupları

PEPTİD GRUPLARI

Peptid etki tablosu

PEPTİD ETKİ TABLOSU

steroidsepeti4.com 2012-2020®